BEFEKTETÉS A JÖVŐBE
A színesfém növekvő világpiaci ára miatt, a kábelek iránti kereslet folyamatosan növekszik. Ennek okán a színesfémek begyűjtésére irányuló támadásoknak, rongálásoknak fő célpontjai az erősáramú hálózatok oszlopai, vezetékei. A színesfém lopások jelentős anyagi károkat okoznak a szolgáltatóknak és ezzel az országnak. A rendszeresen ismétlődő anyagi károkon felül azonban, az alapvető szolgáltatás nyújtás is veszélybe kerülhet, kezdve a háztartások villamos energia ellátásától, a kórházak műszereinek üzemeltetésén át, egészen a légvédelmi, nemzetbiztonsági rendszerekig.
Az erősáramú távvezeték hálózatok szabotázsvédelmének rendszere erre a problémára ad 21. századi megoldást. Cégünk az RG-NetWorks Kft. földi vezetékes infrastruktúra alapú hálózatok védelmére létrehozott fejlesztése egy speciális rezgéseken alapuló védelmi rendszer, ahol szabad frekvencián működő hálózati eszközök, 700 méter távolságonként kerülnek telepítésre. Az adott hálózat védendő szakaszaira kitelepített rezgésérzékelő eszközök figyelemmel kísérik, hogy adott szakaszon a vezetékben nem történik-e elemi kár vagy szakadás. Ezek a NODE eszközök önszerveződőek, alacsony energia felvételük miatt tápellátásuk akkumulátor egységekkel biztosított. Egymással 433 MHz-en folyamatos kommunikációban vannak. A riasztásokat 5-7 másodpercenként a műholdas adatátvitellel (VSAT) működő úgynevezett “field központba” továbbítják. A vezeték védelmi rendszer maga is szabotázsvédelmmel ellátott, mozgás és nyitás érzékelő szenzorainak köszönhetően rongálási kísérlet esetén jelzést küld a központba, ahonnan bármely meghatározott, földrajzilag független eszközre továbbíthatóak a valósidejű adatok. Riasztás esetén rendkívül gyorsan detektálható és elhárítható a probléma, bizonyos esetekben pedig akár meg is előzhető. Ezzel a hálózatüzemeltető/szolgáltató a hálózata rendelkezésre állását jelentősen tudja növelni, védelmével pedig költségeit minimalizálhatja.
-
költséghatékony kiépítés
-
testreszabhatóság
-
gyors megtérülés
-
alacsony havi üzemeltetési költségek
-
távoli hibaelhárítási lehetőség
A fejlesztés az Európai Unió Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, GINOP-2.1.7 forrásból nyújtott támogatással valósult meg!
A projekt befejezése:2019.05.31.